Univerzální využití kovového nábytku? Od dílen až po komerční prostory!

Když se řekne kovový nábytek, mnohým se vybaví garážové vybavení nebo úložné prostory v průmyslových dílnách. To je však pouze velmi úzká část jinak širokého spektra využití. Variant plechových skříní je totiž velké množství a mnohé z naší nabídky najdou využití například v komerčním sektoru nebo dalších společnostech a veřejných institucích. Kde všude tedy lze nad kovovým nábytkem uvažovat?

univerzalni-vyuziti-kovoveho-nabytku-satni-skrine-a-plechove-skrine-web

Příjemné pracovní prostředí začíná příchodem do práce

Příkladem mohou být plechové šatní skříně, které se stávají běžnou součástí každodenního života v různých odvětvích. V provozech, kde je nutné mít speciální pracovní oděvy, je potřeba zajistit dostatek bezpečí i pohodlí zaměstnancům již při příchodu do práce. Možnost bezpečného uložení svých věcí je samozřejmostí, nicméně jde dělat ještě více. Plechové šatní skříně nabízejí kromě uzamykatelnosti i oddělené skříňky zvlášť pro oblečení a  zvlášť pro obuv, což nejen z hygienického i praktického hlediska ocení každý uživatel. 

Díky tomuto rozdělení také vznikla možnost předsunutí spodního dílu šatní skříně, na kterém vznikl prostor pro sedací lavici, kterou po namáhavé směně využije rád každý pracovník. Úzká kovová šatní skříň je tak ideálním řešením pro vytvoření praktického a pohodlného prostoru každému zaměstnanci. Návaznost jednotlivých kusů kovového nábytku na sebe zajistí bezpečné prostředí při průchodu ostatních a naplní i podnikové BOZP, kdy nezamezuje průchodnosti případných únikových cest. Dodávky kovových šatních skříní jsme již realizovali pro mnoho podniků, které zaměstnancům úspěšně upgradovaly zázemí a tím zpříjemnily a zefektivnily příchod i odchod z práce.

Inovace volnočasových a vzdělávacích prostor

Kromě firemních šaten najdou tyto modely uzamykatelných plechových šatních skříní své místo například také v prostředí fitness center nebo bazénů, kde se mnoho provozovatelů poslední roky zabývalo výměnou starších, častokrát dřevěných, úložných skříněk. Ty jsou bohužel náchylnější k opotřebení a náročnější na údržbu, neboť dřevo či dřevotříska do sebe kromě pachů mohou také nasávat vlhkost a tím značně snižují svou životnost.

V neposlední řadě je plechový nábytek díky své odolnosti vhodným i pro školy. Kromě zmíněných šaten, jejichž standard se od dob klecových celotřídních společných prostor zásadně posunul, najdou své místo v hodinách pracovních činností například dílenské stoly nebo zásuvkové kontejnery s organizéry na uložení všeho potřebného k výuce. Plechový nábytek je tedy ideální volbou i zde.

Když musíte archivovat…

Život v době digitální spoustu věcí usnadnil, nicméně stále jsou oblasti, kde je archivace podnikových dokumentů nezastupitelná. V tomto směru oceníte bytelnost a trvanlivost kovového řešení, neboť s poměrně objemnými a těžkými svazky nikdo manipulovat mimo nezbytně nutné případy po mnoho let nehodlá. Právě proto je ideální volbou robustní konstrukce policových plechových skříní, kde je nosnost jednotlivých polic na úrovni několika desítek kilogramů. Pokud vás tedy čeká uložení objemné papírové agendy, která se musí uchovávat po mnoho let, jsou  policové a kombinované plechové skříně tím nejlepším řešením. Oproti standardním skříním z překližky si můžete být jisti, že budou schopny unést tíhu těchto svazků a k poškození nebo kolapsu tedy i po mnoha letech nedojde.

Kovový nábytek a řešení plechových skříní či dalších komponentů představují všestrannost, odolnost a bezpečnost nejen na pohled, ale také v praxi. Pokud tedy hledáte spolehlivé a efektivní řešení pro svůj podnik, společnost nebo státní instituci, kovový nábytek je tou správnou volbou.

Inspirujte se i dalšími radami, jako jsou například tipy na údržbu plechových skříní a kovového nábytku obecně, v našem magazínu, kde pro vás pravidelně připravujeme novinky a zajímavosti nejen z kutilského prostředí.