Vyplatí se investovat do renovace dílny?

Patříte mezi milovníky inovací a nových technologií? Je to přirozené. Každá nová funkce nástroje přeci ulehčí práci a šetří čas. Ale obnova stávajícího pracovního vybavení a není jedinou záležitostí, na kterou byste se měli soustředit. Renovaci si čas od času zaslouží i dílna samotná. Vnímáte to jako zbytečnou investici? Pojďme si ukázat, že vyhozené peníze to opravdu nejsou…

plechové skříně a stoly - sestava

Pracovní stůl s přidanou hodnotou

Nejčastější argument, kterým se obhajuje stávající vybavení je provozem namáhané prostředí, které vydrží jen pořádný masivní stůl, ideálně pamatující ještě pradědečka. Jakékoliv jiné dílenské stoly by nevydržely. Je tomu skutečně tak? 

Čím větší, tím lepší – to už nějaký pátek neplatí. Kvalitní pracovní plochu vám dnes zajistí i kovové ekvivalenty, které mají oproti svým dřevěným kolegům mnoho výhod. Jednou z nich je například zásuvkový systém v jejich dolní části, kterým se starší kusy pyšnit nemohou. Zásuvky poskytují výborné využití místa pod stolem a tedy úložné prostory navíc – ty se hodí vždy. Potěší i nosnost jednotlivých zásuvek činící 25 kg. Zároveň doplňují design a jednotnost celého dílenského stolu, což je také důležitý aspekt.

Psychologie zákazníka

Jak bylo již nastíněno, designové pojetí pracovních prostor hraje nemalou roli při kontaktu se zákazníkem. Bohužel i v současné době mnoho živnostníků stále podceňuje svou prezentaci. 

Také se zákazníky komunikujete přímo v prostředí dílny nebo servisu? Špinavý, starý nebo rozklížený nábytek opravdu není dobrou vizitkou, ačkoliv ve vašich očích může stále sloužit dobře. Zákazník ale nevnímá vaši pracovní plochu jen jako místo pro práci, posuzuje prostor jako jeden celek. A dle jeho uspořádání, čistoty, jednání obsluhy atd. se rozhodne, zda právě zde bude realizovat svou poptávku služby. Do špinavé restaurace byste také znovu nešli, ačkoliv by kvalita jídla byla vysoká. Pro nově příchozího potenciálního klienta je proto obrázek vaší prodejny nebo dílny důležitý a v danou chvíli jediný záchytný bod vypovídající o vašich službách.

 

Nemáte-li možnost oddělit prostory pro komunikaci s klienty od pracovní části, investujte do reprezentativnější podoby místnosti jako celku. Nemusí to být ve výsledku nepraktické ani pro vaše pracovní výkony. Skříňka na nářadí ladící s designem opodál stojící plechové skříně ve stejné barvě a provedení, pojízdný vozík na nářadí nabízející mobilitu, nástroje kdekoliv v místnosti po ruce a přitom zapadající do designové kompozice prostoru? Všech těchto drobností si přicházející člověk všímá a oceňuje. Udělejte dobrý dojem na první pohled!

Bezpečnost a efektivita

Zapomínat nelze ani na pracovní bezpečnost a s tím související kvalitu výstupů – tedy výrobků nebo jiných úprav, které provádíte v rámci pracovní plochy. Například při objemnějších kusech může být problém s nerovnostmi mezi jednotlivými kusy nábytku. Pak stačí malá chvilka nepozornosti nebo soustředění se na jinou část objektu a může dojít k nesprávnému řezu a v horším případě zranění. 

Jaké je řešení? Nábytkové sestavy! Sami si určíte počet komponentů, tedy dílenských skříněk, pracovních stolů nebo zásuvkových skříní, jejichž propojení je rovné, čisté a bez jakýchkoliv nerovností. Získáte tím větší pracovní plochu, která bude prakticky ukrývat i úložné prostory pro menší součástky a celá sestava se bude vzájemně doplňovat. Bezpečnost a efektivita práce tak na sebe nenechá čekat.