Proč kovový nábytek v interiérech stále tolik táhne?

Poslední roky se stále na vyšší příčky trendů v oblasti realit dostávají zajímavé a specifické prostory, které se využívají nejen ke komerčním účelům, ale převážně k bydlení. Ačkoliv původní určení takových prostor bývalo striktně průmyslového či výrobního charakteru, změnou ekonomiky se fabriky a továrenské haly začaly proměňovat. Dnes tak můžeme v úchvatných industriálních kulisách starých časů obdivovat galerie, nákupní centra nebo mezonetové a loftové byty. A takové industriální pojetí bytu nebo kanceláře si zaslouží adekvátní výběr interiérového vybavení.

kovovy-nabytek-v-industrialnich-prostorach

Také proto je stále větší zájem o kovový nábytek, který je vhodný díky své univerzálnosti pro různé typy interiérů, od industriálních prostor až po specifická bytová prostředí. V čem spočívá jeho kouzlo, pro které si ho lidé vybírají?

Šarm průmyslové éry

Jedním z hlavních důvodů, proč kovový nábytek nachází své místo v industriálních interiérech, je jeho přirozený průmyslový šarm. Však se také nábytek z kovového materiálu stal symbolem urbanismu a nostalgie za průmyslovou revolucí, což přispělo k jeho oblibě v moderním designu. Samotné kovové prvky mají schopnost dodat prostoru robustnost a pevnost. A to nejen vzhledově, ale i svými vlastnosti. Jak závěsné skříňky, tak plechové skříně mají skutečně vysokou nosnost polic a tak se nemusíte obávat, že byste je nemohli využít i pro praktické účely. 

Univerzálnost pro kanceláře a byty

Zatímco ještě nedávno bychom kovový nábytek spojovali spíše s chladnými prostředími, dnes ho lze najít ve všech typech interiérů od minimalistického pojetí až po rustikální byty. Kovové materiály dodávají do prostoru jistou univerzální eleganci a vkus. Díky svému čistému a jednoduchému designu se skvěle doplňují například s dřevem, sklem nebo kamennými prvky. To vytváří zajímavý kontrast a sofistikovaný vzhled, který ozvláštní rovněž kancelářské prostředí, kde pomocí těchto nábytkových kusů můžete řešit například uložení objemných podnikových archivačních materiálů.

Snadná údržba a odolnost

Pokud vás nebaví úklid nebo opravy, odolnost jednotlivých nábytkových kusů v interiéru, jako jsou zásuvkové skříně nebo celé nábytkové sestavy, vás rozhodně potěší. Zvláště v případě zvídavých ratolestí experimentujících s hračkami a fixami budete rádi za absenci dřevěné dýhy, kterou již zkrátka neopravíte. V tomto směru je pozitivní i snadná údržba. Prach a skvrny lze z materiálu setřít velmi snadno obyčejným vlhkým hadříkem a povrch je opět jako nový. Pokud vás barva omrzí nebo se nebude hodit k plánované změně interiéru, můžete ji snadno změnit. Kovový nábytek je taktéž v tomto ohledu značně flexibilní.

Jak můžete z výše uvedených řádků vyčíst, svou rostoucí popularitu si kovový nábytek skutečně zasloužil. Zkuste využít tento všestranný materiál k osvěžení svého interiéru i vy. 

Inspirujte se i dalšími kusy, které jsou určeny primárně kutilům a využijete je nejen pro drobné opravy v domácnosti, ale také jako základ svého zázemí pro domácí dílnu. Právě dílenské stoly nebo pojízdné dílenské skříně mohou být ideálním vybavením pro garáž nebo kutilský koutek v zahradním domku. Univerzálnost plechových a kovových nábytkových kusů zkrátka nezná hranic.

A protože brownfieldů máme na našem území nemalé množství, níže se můžete podívat, k jakému účelu v jednotlivých krajích dříve sloužily.